Search

Apel do społeczności szkolnej.

Apeluję do całej społeczności szkolnej o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego !!!

                                                                                                                                   H. Lohr

Trzecioklasiści o drzewach

Od 2002 roku 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Święto zostało zainicjowane pod koniec XIX wieku przez amerykańskiego sekretarza rolnictwa Juliusza Sterlinga Mortona. Jako miłośnik przyrody, zaapelował on do społeczeństwa, by każdy kto może, posadził drzewo. Wiele osób zaangażowało się w tę akcję i rokrocznie ją kontynuowało w myśl przewodniego hasła Mortona: „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość". W obecnych czasach szczególną uwagę zwraca się na tematy związane z ekologią, stąd wychowawczynie klas trzecich wraz ze swoimi uczniami również postanowiły ten dzień wpisać do swojego szkolnego kalendarza. W ramach klasowych obchodów Dnia Drzewa w dniach 12-16 października 2020r. przeprowadzone zostały zajęcia pogłębiające wiedzę uczniów na temat drzew, ich znaczenia w przyrodzie i dla całego świata. Wysłuchano ciekawostek dotyczących najstarszych drzew w Polsce i na świecie, a także rozwiązano klasowy quiz. Zwieńczeniem obchodów był udział wszystkich uczniów klas trzecich w konkursie plastycznym „Portret jesiennego drzewa”, którego efektem jest przepiękna jesienna galeria.

Zapaliliśmy ZIELONE ŚWIATŁO (życzliwości i zrozumienia) dla OSÓB z MPD…

6 października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Jest to dzień, w którym już po raz szósty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Chodzieży w ramach działań wolontariatu - chcą zachęcić wszystkich do solidaryzowania się z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce. Ogólnoświatowa kampania pod nazwą #17 milionów ma na celu rozbudzenie potrzeby poznania osób z MPD oraz uwrażliwienie na ich potrzeby i szczególne uwarunkowania psychofizyczne. Sama zaś cyfra #17 milionów oznacza ilość osób na całym świecie dotkniętych MPD. Uczniowie „Trójki” co roku (poprzez marsze, akcje- happeningi, biegi, spotkania w szkole i przedszkolu integracyjnym, wywiady, rozmowy w TV…) manifestują swoje wzorcowe postawy – pełne życzliwości, zrozumienia i pomocy, a tym samym uwrażliwiają społeczeństwo na potrzeby i działania wobec osób z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jak podkreślają treści widniejące na plakatach akcji – „niepełnosprawność ruchowa nie oznacza niepełnosprawności intelektualnej, a brak mowy nie oznacza jej nie rozumienia. MPD nie wyklucza z aktywnego życia, pomimo, że osoby z MPD potrzebują często: kul, chodzików, wózków, pomocy wspomagających w porozumiewanie się – dla osób z MPD najważniejsze jest jednak zrozumienie i życzliwość”. Przewodnim kolorem akcji jest ZIELONY, dlatego właśnie ten kolor dominował dzisiaj w naszej szkole. Uczniowie wraz z wychowawcami włączyli się licznie w obchody ubierając się dzisiaj w zielone barwy i wykonując sobie wspólne zdjęcia z logo akcji. Na zajęciach wychowania fizycznego natomiast swoją solidarność dla osób z MPD pokazaliśmy podejmując wyzwanie sportowe, w którym należało biegając pokonać wspólnie jak najwięcej metrów. Nasza cegiełka, którą załączamy do głównej zbiórki na rzecz dzieci z MPD (cel 17 milionów), to 14630 metrów oraz sporo radosnych zdjęć klas - a wszystko po to, by jeszcze radośniej, właśnie dzisiaj być razem i bliżej dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym Dzisiejszy dzień, to wymowna okazja, aby wspólnie przyłączyć się do kampanii #17 milionów oraz obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego i zwiększyć poprzez zabawę i dziecięcą świadomość publiczny przekaz– uwrażliwiając społeczeństwo na potrzeby dzieci z MPD, które- tak jak my marzą, rozumieją i mają swoje potrzeby… Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do dzisiejszych obchodów.

Małgorzata Jeśko-Doręgowska

(opiekun SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU)

Czytaj więcej: Zapaliliśmy ZIELONE ŚWIATŁO (życzliwości i zrozumienia) dla OSÓB z MPD…

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 2 października 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W klasach IV – VII tego dnia było obecnych 264 uczniów, którzy rywalizowali o najwyższe wyniki w swoich klasach. „Mistrz tabliczki mnożenia”, to konkurs, który polegał na poprawnym rozwiązaniu jak największej liczby spośród 116 przykładów w określonym czasie. W klasach IV było to 6 minut, w klasach V to 5 minut, w klasach VI to 4 minuty, a w klasach VII to 3 minuty.

Zwycięzcami zostali:

na poziomie klas IV: Martyna Przysiecka z kl. IV b, zdobywając 114 punktów

na poziomie klas V: Szymon Nowak i Bianka Witucka z kl. V a - zdobyli po 114 punktów,

na poziomie klas VI: Aleksander Łukawski z kl. VI a, Zofia Bajerska z kl. VI b oraz Fryderyk Wojtas z kl. VI d – wszyscy zdobyli maksymalną ilość punktów, czyli po 116 pkt.,

na poziomie klas VII zwyciężyła Zuzanna Majewska z kl. VII c, uzyskując 115 punktów.

Wszystkim zwycięzcom oraz osobom, które osiągnęły bardzo dobre wyniki serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                          

                                                                        Nauczyciele matematyki

WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW UCZNIÓW Z KLAS VII i VIII

NOC ZAWODOWCÓW 2020

WIELKOPOLSKA W SIECI ZAWODÓW”

2 PAŹDZIERNIKA 2020r. – piątek

godz.17:00 – 19:00

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile zaprasza do uczestnictwa w dniu 2 października 2020r. w wydarzeniu, jakim jest NOC ZAWODOWCÓW 2020 edycja 3.0 pt. „Wielkopolska w sieci zawodów”. W związku z aktualną sytuacją spowodowaną CIVID- 19 przedsięwzięcie odbędzie się w formie on – line na stronie www.cwrkdiz.pila.pl

            Organizatorem wydarzenia, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka, są CWRKDi Z w Wielkopolsce, zaś na terenie subregionu pilskiego – Centrum w Pile.

            Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i ich rodziców. Celem ogólnym przedsięwzięcia jest promocja kształcenia dualnego i zawodowego, jako szkolnictwa pozytywnego  wyboru oraz poszerzenie wiedzy z zakresy doradztwa zawodowego.

            Formuła on – line zakłada przedstawienie relacji , wywiadów, rozmów, przeprowadzenie konkursów, poradnictwa zawodowego oraz lekcji pokazowych/ warsztatów zawodowych itd., w sposób ciekawy dla młodego człowieka, zarówno na żywo, jak i w postaci odtworzonych filmów oraz zaprezentowania aktualnej oferty szkół ponadpodstawowych kształcących zawodowo.

            CWRKDiZ prosi o śledzenie ich profilu na FB oraz strony www.cwrkdiz.pila.pl, gdzie na bieżąco pojawiają się szczegółowe informacje.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Barbara Pilarska