Search

WYNIKI KOKURSU „WOKÓŁ TRADYCJI – NA LUDOWO ŚPIEWAMY”

W piątek, 16 października odbył się konkurs muzyczny „Wokół tradycji – na ludowo śpiewamy”, który stanowi część projektu „Śladami polskiej sztuki i kultury ludowej – Oskar Kolberg”. Jury w składzie Marta Kaczmarek, Marzena Szykowna i Małgorzata Jaroszyk usłyszało w wykonaniu uczniów naszej szkoły takie melodie ludowe jak: „Czerwone jabłuszko”, „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie”, „Miała baba koguta”, „Krakowiaczek jeden” oraz „Szła dzieweczka do laseczka”. Wybór tych najlepszych wykonawców nie był łatwy, wszyscy śpiewali od serca i włożyli wiele wysiłku by zaprezentować się jak najlepiej przed publicznością, dlatego przewodnicząca jury- Małgorzata Jaroszyk już na początku konkursu witając uczestników podkreśliła: „…wszyscy jesteście zwycięzcami, bo przyszliście tu dzisiaj, żeby pokazać, jak kochacie muzykę, śpiewanie daje wam mnóstwo radości i szczęścia, a to jest najważniejsze!”

Wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce zajęła Amelia Bronikowska z kl. 2c

II miejsce zajęły Amelia Jaroszyk i Zuzanna Winkiel z kl. 6a

III miejsce zajęła Maja Fenger z kl. 2a

Wyróżnienie otrzymali Wojciech Kaczmarek z kl. 3a i Maja Krzyżaniak z kl. 4b

Serdecznie wszystkim wykonawcom gratuluję i dziękuję, że podzieliliście się z nami swoimi emocjami, mogliśmy razem z Wami przeżywać piękno muzykowania. Życzę wszystkim uczniom odnoszenia kolejnych „małych” sukcesów w dalszych przygodach ze sztuką.

Małgorzata Jaroszyk