Search

Szkolny Konkurs Ortograficzny 2019/2020

Chociaż Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego już za nami, to uczniowie marzec rozpoczęli od zmagań z ortografią. Pierwsza grupa to uczniowie klas 4, wśród których najlepszą okazała się Bianka Witucka z klasy 4a. Drugą grupę stanowili uczniowie klas 5 i 6. Mistrzynią ortografii została Natalia Boberska z klasy 6 b. Ostatnią grupę tworzyli uczniowie klas 7 i 8, w niej na tytuł mistrza ortografii zapracował Kamil Żak z klasy 7b.

Choć polska ortografia uznawana jest za jedna z najtrudniejszych, to wśród naszych uczniów nie brakuje chętnych do corocznej rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, chęci sprawdzenia się i dziękujemy im za udział. Zwycięzców w każdej kategorii uhonorujemy dyplomem i nagrodą.

Joanna Winiecka